سفارش تبلیغ
صبا
صفحه نخست | لیست مطالب | آرشیو مطالب | پروفایل مدیر | ارتباط با ما

?? ???

?? ???

فرازهایی از وصیت‎نامه شهید 12 ساله

یک‌بار، بلکه چندبار باید این وصیت‎نامه را بخوانیم تا بفهمیم که چطور جبهه برای بعضی‎ها دانشگاهی بود که حتی بدون گذراندن تحصیلات مقدماتی، از آن فارغ التحصیل شدند و مدرک خود را از اباعبدالله علیه السّلام گرفتند. و به‏راستی چه تفاوتی بین نوجوانان آن زمان و نوجوانان این عصر وجود دارد.

صفایی ندارد ارسطو شدن
خوشا پرگشودن، پرستو شدن

« شهید رضا پناهی» سال 1349 بود که در کرج به‌دنیا آمد. در خانواده‌ای مذهبی؛ اما بیشتر از دوازده سال نتوانست سنگینی تن کوچکش را بر روح بزرگش تحمل کند و به اصرار، پدر و مادر خود را راضی کرد تا سرانجام در دوازدهمین سال زندگی‌اش ابدی شود. وصیت‎نامه‌اش را قبل از اعزام مخفیانه در نواری ‌ضبط کرد و در گوشه‌ای پنهان؛ که بعد از شهادتش به‌دست خانواده‌اش رسید.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی عَرَفَنی وَ مَن عَرَفَنی عَشَقَنی وَ مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلی دِیتُه وَ مَن عَلی دِیتُه وَ اَنَا دِیتُه؛ هرکس من را طلب می‌کند می‌یابد مرا، و کسی‌ که مرا یافت، می‌شناسد مرا، و کسی‌ که من را دوست داشت، عاشق من می‌شود و کسی ‌که عاشق من می‌شود، من عاشق او می‌شوم و کسی ‌که من عاشق او بشوم، او را می‌کشم و کسی‌ که من او را بکشم، خون‌بهایش بر من واجب است، پس خون‌بهای او من هستم.

هدف من از رفتن به جبهه این است که، اولاً به ندای «هل من ناصر ینصرنی» لبیک گفته باشم و امام عزیز و اسلام را یاری کنم و آن وظیفه‌ای را که امام عزیزمان بارها در پیام‌ها تکرار کرده، که هرکس که قدرت دارد واجب است که به جبهه برود، و من می‌روم که تا به پیام امام لبیک گفته باشم. آرزوی من پیروزی اسلام و ترویج آن در تمام جهان است و امیدوارم که روزی به یاری رزمندگان، تمام ملت‌های زیر سلطه آزاد شوند و صدام بداند که اگر هزاران هزار کشور به او کمک کنند او نمی‌تواند در مقابل نیروی اسلام مقاومت کند. من به جبهه می‌روم و امید آن دارم که پدر و مادرم ناراحت نباشند، حتی اگر شهید شدم، چون من هدف خود را و راه خود را تعیین کرده‌ام و امیدوارم که پیروز هم بشوم.

پدر و مادر مهربان من! از زحمات چندین ساله شما متشکرم. من عاشق خدا و امام زمان گشته‌ام و این عشق هرگز با هیچ مانعی از قلب من بیرون نمی‌رود، تا اینکه به معشوق خود یعنی «الله» برسم. و بحق که ما می‌رویم که این حسین زمان و خمینی بت‌شکن را یاری کنیم و بحق که خداوند به کسانی که در راه او پیکار می‌کنند، پاداش عظیم می‌بخشد. من برای خدا از مادیات گذشتم و به معنویات فکر کردم، از مال و اموال و پدر و مادر و برادر و خواهر چشم پوشیدم، فقط برای هدفم یعنی الله.

التماس دعا


عصمة الفاطمیة

اللّهم صلّ علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها و سرّالمستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

حضرت استاد علامه حسن زاده آملی در "فص حکمة عصمتیة فی کلمة فاطمیة" که در کتاب "ممدالهمم در شرح فصوص الحکم" ابن عربی نوشته اند:

 این نکته را بعد از اثبات عصمت حضرت زهرا سلام الله علیها بر اساس قرآن و روایات می‌فرمایند:
«اکنون که فهمیدی بقیه نبوت، عقیله رسالت، ودیعه مصطفی، زوجه ولی الله و کلمه تامه الهی، حضرت فاطمه سلام الله علیها حائز مقام عصمت است، پس مانعی ندارد که در فصول اذان و اقامه به عصمت حضرت شهادت دهیم و مثلا بگوییم: "اشهد انّ فاطمة بنت رسول الله عصمة الکبری" و یا نظیر این عبارات.»

بعد از فتح مکه، پیامبر به جهت شکوه و عظمت و پیروزی، همه مشرکان را بخشیده بود به غیر از "هبار بن اسود" که خونش را مباح اعلام کردند.

این به این دلیل بود که وی نیزه ای به سمت شتر "زینب"، دختر پیامبر پرتاب کرده بود و زینب ترسیده بود و جنینش از ترس سقط شده بود.

سه سال از فتح مکه گذشته بود و پیامبر ازدنیا رفته بود، قنفذ به زور وارد خانه فاطمه دختر پیامبر شده بود؛ با لگد فاطمه را بین در و دیوار  زخمی کرد و جنینش سقط شد!

خلیفه برای این همه مردانگی! و رزم و جنگ برابر با دختر رسول خدا، تشویقش هم کرد و دیگر از او مالیات هم نگرفت!!!

 


نشانه های یک فرد حزب اللهی

گاهی در برخورد با رسانه ها دیده می شود که جریان و عنوان حزب الله بر گروهی یا گروه هایی اطلاق می شود که همراهی با این جریان ندارند و بر شاخصه های این جریان منطبق نیستند. برخی ویژگی‌هایی که برای یک حزب الله باید باشد تا او را در این جبهه تعریف کنیم را احصا کرده ام:


معنویت هم روح است و هم جسم
معنویت در طول و در عرض است و در ساختارها پیچیده است. معنویت نه جدای از فعالیت‌ها و زندگی یک حزب‌اللهی است و نه با ادعای اینکه معنویت در طول همه چیز جریان دارد، از فعالیت‌های صرفاً مذهبی ابا دارد. سنت زیارت عاشورا‌خوانی (جمعی یا فردی)، شب‌زنده‌داری تا صبح (فردی) و از این قبیل سنت‌ها هنوز نشان از روح معنویت در همه ابعاد زندگی حزب‌اللهی دارد.

شاید از همین رو بود که الگوی هیئت دانشجویی ایجاد شد؛ آن هم از سوی کسانی که در فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی جزء جریان حزب‌اللهی در دانشگاه‌ها محسوب می‌شدند. در سطح عام هم از اواسط دهه هفتاد شاهد شکل‌گیری چنین ساختارهایی در میان جبهه حزب‌الله بوده‌ایم. هیئات رزمندگان اسلام از این نمونه هستند.

اگر به انقلاب اسلامی هم برگردیم، الگوی حسینیه ارشاد شاید یکی از شیوه‌های نیمه مدرن چنین رویکردی بود که در دوران طاغوت زده شاهنشاهی قابل اجرا بود. ترکیبی از سنت دینی و تجدد آن روز.

آماده به رزم
از سنت‌های حزب اللهی کوهنوردی بوده است. شاید یک بعد آن به سرگرمی و تفریح بستگی داشته باشد، اما ابعاد دیگر چون سلامت تن و بالابردن آمادگی جسمانی، آموزش و وجه تربیتی آن مورد توجه بوده است.

یادمان نمی‌رود که امام خمینی رحمةالله علیه بر ارتش بیست میلیونی تاکید کرده بود و گفته بود همه جوانان کشور در چنین ساز و کاری باید آمادگی مقابله با توطئه‌ها را داشته باشند.

تحلیل می‌کند ولو این‌که غلط
داشتن بصیرت، دیدگاه و تحلیل از جمله چیزهایی است که باید از شاخص‌های یک حزب‌اللهی دانست. شاید زمانی نه چندان دور بسیاری از گروه‌های مدعی در جریان حزب‌اللهی به تعطیلی عقل و تحلیل حکم می کردند و از سوی دیگر کسانی بر اساس تحلیل خود عمل می‌کردند و آن را بهترین می شمردند. اما رهبری آن را رد کرد و از دانشجویان خواست که خودشان تحلیل کنند، هرچند غلط.

یک حزب اللهی می داند که همه خیرات و خوبی‌ها در یک سطح نیستند و اهم را باید در مقام تزاحم بر مهم اولویت داد. چنانچه شرع چنین مصلحتی را لازم می‌شمارد.

هدف وسیله را توجیه نمی‌کند
حزب‌اللهی اصولگرا است؛ یعنی اصولش را به هیچ چیز نمی فروشد و اینگونه نیست که به دلیل هدف مقدسی که دارد هر بازار و وسیله ای را برای آن به کار گیرد. چرا که حزب اللهی اعتقاد دارد که هدف وسیله را توجیه نمی کند.

گاهی رخ می دهد که برخی سعی می کنند با استدلال اینکه فلان فرد یا جریان بر راه هدایت و حقانیت حرکت نمی کند و باید او را مورد هجمه قرار دهیم و در این راه از توهین و تهمت ابا ندارند؛ اما حزب اللهی واقعی چنین نمی‌کند.

تکلیف‌گرایی آری؛ انزواطلبی نه
قدرت‌طلب نیست و تکلیف گرایی می کند؛ در عین اینکه تنزه طلبی را هم آفت می داند. البته تکلیف‌گرایی هم این نیست که عقل تعطیل شود و به نتیجه کار بی توجه باشیم. اینها باید با هم باشند.

عدالتخواهی و آزادگی را مطلوب می داند؛ توجه به اقشار محروم را از دو بعد بررسی می کند: «یکی دیدن و ارتباط مستمر با اقشار محروم و مستضعف؛ دوم تلاش برای اصلاح روندها و رویه هایی که منجر به فقر و محرومیت و استضعاف می شود.»

فرهنگ مقدم است بر سیاست
در حوزه فرهنگی دغدغه های جدی دارد؛ چرا که فرهنگ سیاست و جامعه را می سازد. می داند که انقلاب اسلامی بیش از آنکه سیاسی باشد و ماهیتش به تغییر یک حکومت تعریف شود، یک انقلاب ذاتاً فرهنگی است و هر گونه فرهنگ استعماری و استکباری را نفی می کند.

جهانی می‌اندیشد؛ منطقه‌ای عمل می‌کند
حزب الله یک جریان داخل کشور نیست که فقط محدود به مسائل یک حکومت بحث شود. یک فکر و ایدئولوژی است و مرز و جغرافیا نمی‌شناسد. فرقی نمی‌کند در اخوان المسلمین مصر باشی و علیه نامبارک بایستی یا در تونس باشی و در النهضه و خود را  پیرو خمینی بدانی. فرقی نمی کند در فلسطین بجنگی یا لبنان. همین که علیه ظلم می جنگی و اسلام را سرلوحه قرار داده‌ای تو حزب اللهی هستی.

نه تنها این جبهه گسترده است، افراد این جبهه هم خود را در کنار هم می‌بینند. یعنی تفاوتی نمی‌کند که به جهاد علمی ایستاده‌ای یا سلاح در دست داری یا عدالتخواهی می‌کنی. این ‌که در جبهه حزب الله هستی، یعنی نقش مشخصی داری و بدون نیم نگاه به دیگران نمی‌توانی خود را در این جبهه تعریف کنی. حزب‌اللهی هرچند که در عمل منطقه‌ای عمل می کند، اما می‌داند که نقش او در جبهه‌ای از آمریکای لاتین تا آفریقا، خاورمیانه و تا شرق آسیا قرار گرفته است.

منبع:آذرباد


فراماسونری، دجال آخرالزمان

1 – وقایع جهان امروز را به چه صورت می توان توجیه کرد؟
2 – چرا امروزه مسجدالاقصی کانون توجه ادیان الهی است؟
3 – تلاش های اخیر برای تخریب مسجدالاقصی به چه دلیلی صورت گرفته است؟
4 – با وجود کشورهای پیشرفته ی اقتصادی درجهان (همانند چین  و  روسیه)،  چرا ایران به عنوان دشمن اصلی کشورهای غربی مطرح می شود؟
5 – چرا  کشورهایی  همچون   آمریکا  و  اسرائیل  که  داعیه های  مذهبی   دارند، بیشترین جنایات را در حق بشر مرتکب می گردند، اما کشور  کمونیستی  مانند چین، کمتر از کشورهای مزبور دست به سرکوب می زند؟
6 – چرا امروزه غرب، مسلمانان را بزرگترین تهدید می شمارد؟
7 – هدف غرب و بخصوص آمریکا، از حضور در خاورمیانه چیست؟
8 – چرا با وجود کشورهای نفت خیزی چون عراق و عربستان، اسرائیل در فلسطین اشغالی لانه گزیده است؟
9 – چرا عراق اشغال شده است؟
10 – چرا بهاییان مقبره ی بهاء الله در اسرائیل را مقدس ترین مکان می دانند؟
11 – چرا مبارزه با اسرائیل وظیفه ی تمامی مسلمین جهان است؟
12 – آرماگدون چیست و چرا امروزه مورد توجه قرار گرفته است؟
13 – چرا جرج بوش  مأموریت  خود  را  در  جنگ  علیه  تروریسم ؟!  مأموریتی الهی می داند؟
14 – چرا آمریکا از اسرائیل حمایت کامل می کند؟
15 – آیا آمریکا بازیچه ی اسرائیل است یا اسرائیل بازیچه ی آمریکا؟
16 – علت دشمنی غرب و اسرائیل با ایران و حزب الله چیست؟
17 – چرا اخیراً ساعت آخرالزمان 2 دقیقه به جلو کشیده شده و فقط 5 دقیقه به پایان مانده است؟

 
مقاله ای که مشاهده می فرمایید و فایل پی دی اف آن را برای دانلود در اینجا قرار داده ایم، ان شاء الله تلاش دارد تا بتواند در این بحث به پرسش های مطرح  شده  پاسخ دهد. البته پاسخ به این سوالات، مستقیم نخواهد بود؛  بلکه  تلاش شده تا شما خوانندگان عزیز، خود بتوانید با استفاده از اطلاعات این مقاله به پاسخ صحیح برسید.
التماس دعا

آقا اجازه! شهید شده…

موضوع انشا این بود که در آینده می خواهید چکاره شوید؟

نوبت به مهدی رسید و گفت:

به نام خدا
من می خواهم در آینده شهید بشوم. برای این که….

معلم که خنده اش گرفته بود، پرید وسط حرف مهدی و گفت: ببین مهدی جان! موضوع انشاء این بود که در آینده می خواهید چه کاره بشین. باید در مورد یه شغل یا یه کار توضیح می دادی. مثلاً، پدر خودت چه کارست؟

آقا اجازه! شهید شده…

متن کوتاهی که دلم را لرزاند، قلبم را فشرد، و بغضم را…

التماس دعا


   1   2      >
به روایت لینک:
هات فان : [ بازدید ]
*توجه : درج لینک های گوناگون به منزله تایید محتوای آنها نمی باشد!
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت منجی بشریت برای صاحب سایت محفوظ می باشد!
کپی برداری از مطالب ، تنها با ذکر نام و لینک منبع مجاز می باشد.